Як швидко зняти біль у горлі народними засобами? 5 ефективних рецептів.

Як швидко зняти біль у горлі народними засобами?

Як швидко зняти біль у горлі народними засобами?

Біль у горлі – це досить неприємне явище, яке може виникнути із-за різноманітних причин. Найчастіше цей симптом відчувають під час застуди або грипу, а також внаслідок підвищеної сухості повітря в приміщенні чи після тривалого співпраці з голосом. Щоб зняти біль у горлі, можна використовувати як засоби народної медицини, так і ліки, які призначає лікар, але – не варто забувати, що доцільніше обрати безпечний, ефективний і природний метод лікування.

У даній статті ми пропонуємо дізнатися про 5 ефективних народних засобах, які допоможуть швидко зняти біль у горлі. Ці методи вибрані на основі власних досліджень та відгуків людей, які вже скористалися ними.

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку тривожних симптомів (наприклад, високої температури, спрощення дихання, болю в грудях) необхідно звернутися до лікаря! Не самолікуйтеся та слухайте своє тіло!

А наразі ми детальніше розглянемо кожен із засобів і вивчимо, як вони можуть допомогти зняти біль у горлі.

Важливо: Перед використанням будь-яких рецептів як народної медицини необхідно переконатися, що у Вас немає алергічної реакції на компоненти, які входять до складу рецепту. Для виконання будь-якої процедури уважно прочитайте рекомендації та дотримуйтесь інструкцій.

Лимон з медом

Лимон з медом

Лимон з медом – один з найдавніших та найпопулярніших засобів для зняття болю в горлі. Лимон містить вітамін C, який сприяє зміцненню імунітету та захисту від бактерій.

Мед має антибактеріальні та протизапальні властивості, тому він допомагає в боротьбі з інфекціями та запаленням горла.

Для приготування чудового засобу на основі лимона та меду, треба змішати 1 ст. ложку свіжого лимонного соку з 1 ст. ложкою меду. Додайте до цієї суміші склянку теплої води та перемішайте.

  • Приймайте отриману суміш протягом дня тричі в день.
  • Якщо хочете підсилити дію засобу, додайте 1/4 чайної ложки м’якої соди на чашку напою.
  • Також можна додати дрібні нарізані шматочки імбиря, ще більше зміцнюючи імунітет.

Звичайно, якщо біль у горлі переживається досить довго, краще звернутися до фахівця, але застосування лимона з медом може допомогти принести полегшення в період захворювань.

Цикорій з молоком

Цикорій з молоком

Цикорій з молоком – стародавній засіб для лікування горлового болю і простуди, який досить ефективний і доступний. Цикорій містить велику кількість вітамінів та мінералів, що допомагає підтримувати імунітет.

Для приготування засобу з потрібно змішати 1-2 чайні ложки цикорію зі склянкою молока і довести до кипіння. Далі потрібно зняти з вогню і додати ложку меду. Цей напій можна пити протягом дня 2-3 рази в теплому вигляді.

Щоб зробити напій більш смачним та корисним, можна додати коріння імбиру або шматочок цедри лимона. Імбир має протизапальні властивості, а лимон багатий на вітамін С, який також має важливу роль у зміцненні імунітету.

Цикорій з молоком є безпечним і природнім засобом для лікування горлового болю, а також має приємний смак і аромат, тому можна вживати його з задоволенням. Цей напій допоможе швидко зняти біль в горлі та покращить загальний стан організму.

  • Для приготування цикорію з молоком необхідно змішати 1-2 чайні ложки цикорію зі склянкою молока і довести до кипіння.
  • Далі додайте ложку меду та за бажанням коріння імбиру або цедру лимона.
  • Напій можна пити протягом дня 2-3 рази в теплому вигляді.

Розварений корінь імбиру

Розварений корінь імбиру

Імбир – дуже корисна пряність, яку можна використовувати як в їжу, так і в лікуванні біль у горлі. Розварений корінь імбиру допоможе зняти біль і запалення в горлі.

Щоб приготувати декокт з імбиру, вам потрібно:

  • Корінь імбиру – 2-3 тонких кустики
  • Вода – 2 склянки
  • Мед – за смаком (опціонально)

Корінь імбиру потрібно нарізати на тонкі кружочки, додати до води і поставити на вогонь. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити ще 15-20 хвилин. Коли декокт вийде на готовність, відкинути кусочки імбиру, додати мед (за смаком) і дати настоятися ще 5-7 хвилин.

Декокт з імбиру можна пити кожні 2-3 години. Він допоможе зняти біль, запалення і покращити загальний стан.

Полоскання содовим розчином

Полоскання содовим розчином

Содовий розчин – це дуже ефективний засіб для зменшення болю та запалення в горлі. Сода має антисептичні властивості, які допомагають знизити кількість бактерій у горлі.

Щоб зробити розчин, потрібно додати одну чайну ложку соди до склянки води. Добре перемішайте, доки сода повністю не розчиниться. Потім полоскайте ротову порожнину цим розчином протягом 30 секунд, а потім викиньте розчин.

Це повторюйте кілька разів на день. Крім того, можна додати до розчину трохи солі або декілька крапель йоду для підвищення його ефективності.

  • Переваги: розчин соди є доступним, ефективним і безпечним засобом для лікування болю та запалення в горлі;
  • Недоліки: не рекомендується вживати, якщо у вас виникло алергічне запалення та якщо ви маєте високий рівень натрію в організмі.

Настоянка з часнику

Настоянка з часнику

Часник є однією з найефективніших природних рослин, які мають протизапальні та антибактеріальні властивості. Він часто використовується як домашній засіб для лікування біль у горлі та гострої респіраторної інфекції.

Настоянка з часнику підвищує імунітет і допомагає в боротьбі зі шкідливими бактеріями та вірусами. Щоб підготувати таку настойку, потрібно:

  • Очистити та нарізати 5-6 зубчиків часнику на тонкі шматочки.
  • Поставити ці шматочки в скляну банку та залити їх 100 мл меду.
  • Залишити настій на 24 години, потім змішати його з чашкою теплої води та додати сік половинки лимона.

Отримана настоянка з часнику може бути використана як кольорідж для горла або додавати до чаю.

Застереження: Настоянку з часнику не рекомендується використовувати для лікування дитинам та людям, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту.

Питання та відповіді

Які народні засоби найбільш ефективні для зняття болю в горлі?

Серед найефективніших народних засобів для зняття болю в горлі варто відзначити розчин морської солі, прополіс, мед з морквою, чай з тим’яном та звар з кореня лопуха.

Як діє розчин морської солі на горло і чому він ефективний?

Розчин морської солі має протизапальну дію на горло. Коли ви полощете ротову порожнину даною розчином, солі потрапляють на вогнища запалення на слизовій оболонці горла, де знеболюють і зменшують втому та запалення. Крім того, розчин морської солі зволожує слизову оболонку.

Як використовувати мед з морквою для зняття болю в горлі?

Щоб зняти біль в горлі, треба зварити моркву і змішати її з медом. Цей рецепт допомагає зволожити слизову оболонку та зняти запалення, що призвело до болю в горлі. Щоб підсилити дію рецепту, можна додати в нього трохи меду або лимонного соку.

Чи є протипоказання до використання прополісу для зняття болю в горлі?

Так. Протипоказання до використання прополісу включають алергію на бджолині продукти, астму, ангіоневротичний набряк, підвищену чутливість до деяких компонентів прополісу. Також не рекомендується використовувати прополіс для дітей до 2 років.

Які ще рецепти можуть зменшити біль в горлі?

Окрім зазначених рецептів, варто звернути увагу на чай з імбиром та лимоном, розчин гідропериту, наспрей з морською водою, звар з листя м’яти та календули. Вони також допоможуть зменшити біль в горлі і зменшити запалення.